KONST / Litografier / Färglitografi 13051012
nr 1305 1012
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 49/999. Oramat löst blad, bladets mått: 21x25 cm
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 3 februari 2020
kl 19:03:19
1/2 16:11:36
Pierre Olofsson
Läs mer om Pierre Olofsson